Ana sayfa » Magazin » 10 Adımda Nasıl Kraliyet Gelini Olunur
Magazin

10 Adımda Nasıl Kraliyet Gelini Olunur

Yine çok konuşulan bir düğün.. Yine birçok eleştiriye maruz kalmış bir gelin..

Evet bir yüzyıl daha etkisinden çıkamayacağımız düğünümüz Royal Wedding yani Kraliyet Düğünü.

Bu zamana kadar en çok konuşulan düğün hangisiydi Türkiye’ de hatırlayan var mı ? Benim aklıma Özge Ulusoy’ un ana baba rızası olmadan apar topar evlenip 24 saat içinde boşandığı düğün geliyor nedense bdahsbdh Bir de sanırım Hande Ataizi ertesi gün boşanmıştı.. Güzel birşeyler hatırlamak istiyorum ama olmuyor 😟

Kötü anıları bir kenara bırakıp size soruyorum ‘Kraliyet Gelini’ gibi tüm akraba, eş, dost arasında en çok konuşulan düğüne sahip olmak ister miydiniz ?

Şahsen ben buna hayır demezdim.. Kim istemez ki evlendikten 5 sene sonra bile onlarca düğüne katılıp hala etrafındakilerin ‘senin düğünün gibi kimse düğün yapmadı’ demelerini.. 

Hazırsanız 10 Adımda Nasıl Kraliyet Gelini Olunur ? madde madde açıklıyorum. 

1PARLAK BİR CİLT

Cildinizin parıl parıl parladığını herkesten duymak istiyorsanız bir an önce hamama gidip sağlam bir kese attırın derim. Temizim aslında ben diye gittiğim hamamlarda 3 ton renk açıldığımı bilirim 😂 Rezil olduk! Ayrıca gelin hamamı yaptığınızda gelinden çıkan kiri gören yakınlarınızın diline düşmeyin gözünüzü seveyim piremsessiniz siz. Yemin ederim düğün yerine ömür boyu nasıl deri değiştirdiğinizi konuşup dururlar😜

Turk hamamı

2 MAKYAJ

Gelinin kız kardeşi gibi süslenmek mi yoksa sade, zarif bir makyaj mı ? En büyük yapılan hatalardan biri boya badana olayını abartmak olur sanırım. Unutmayın ki siz bir piremsessiniz ve piremsesler hep zarif olmak zorundadır! Güzelliğinize güvendiğinizi, benim ihtiyacım yok vurgusunu alttan alta vermiş olduğunuz sade makyaj seçimi ile çatlatılmayacak görümce yoktur heralde. Nedense Türkiye’ de hangi kuaföre gideseniz gidin gelin makyajı denilince farklı bir boyuta geçiliyor. Sanırım aldıkları dudak uçuklatan fiyatlardan dolayı kat kat fondöten sürerlerse vicdanlarını rahatlatacaklarını sanıyorlar. Çekilen yakın makraj fotoları sonsuza kadar saklamak istemiyorsanız sade ama gerçekten sade yapılan makyajları tercih edin.. 

Megan Gelin Tacı

3GELİNLİK

Sade ama bütün mahalleyi satın alabilecek zevksiz bir gelinlik! Farkında mısınız şu an bütün dünya Megan’ ın hangi açıdan bakarsanız bakın pot duran gelinliğini konuşuyor 😎 Fazla şatafata ihtiyacınız yok kuğu gibi süzülün işte, hafif balık etliyseniz balık etli kuğu gibi süzülürsünüz yani dert değil😜

Megan gelinlik

4GÖRÜMCE SAÇI

Yine kuafördesiniz ve o sizin anlattığınız saçtan, uzaktan yakından alakası olmayan bir model yaptı değil mi ? Ay Allah’ ım bugünü vukuatsız atlatabilmek ne zor ya 🤦🏾 Zaten bütün sorunlar o koltuğa oturduğunuz an başlar ya da kuaför havasında değildir, belki eşi ile kavga etmiştir, sizden önceki müşterisi çıldırtmıştır yok muayen günündedir liste uzar gider ama bütün bunlar tam da o gün size denk gelir. Neden ? Çünkü piremses olmak zordur. Gitti bütün hazırlık sonra bi de ağlican makyaj akacak ooff dertlendim yemin ederim! Hayır, buna asla izin veremezsiniz piremsesler işini sağlam kazığa bağlar ve önceden prova ayarlar. Bu adımı asla atlamayın!

5 PİREMSES TACI

Aaaa en önemli maddelerden biridir ve 1 km öteden farkedilen bir taç hiç de fena olmaz sanki. Gelinliğim, saçım sade deyip şaha kalkmış bir taç seçmezsiniz diye umut ediyorum. Eminönü’nden ucuza mal ederim diye imitasyonu tavan yapmış plastik görünümlü taç takacaksınız şimdiden anlaşalım, takmayın. Benim minnoş gönlüm bunu kaldırmaz çünkü 😥

megan düşün tacı

6GÜLÜMSEMEK

Kaynananın fesat bakışlarına rağmen umarsızca gülümseyebilmek = Çünkü piremses olmak, çünkü kameralara oynamak, çünkü kocaya ‘ben her türlü zorluğun üstesinden seninle gelirim’ mesajı vermek.. Topla bunları at fava bekle.. 

 

7 CANLI YAYIN

Tüm dünyaya canlı yayın yapacak kadar henüz geniş çaplı bir piremses olamasanız da sizin de kendi çapınızda sosyal medya kitleniz vardır diye düşünüyorum. Hemen eli daha önce fotoğraf makinesi tutmuş, kendi güzel çıktı diye sizi harcamayacak kadar yürekli, ışık açısını yapabilecek kadar fotoğraf çekebilen arkadaşlarınızı bu iş için görevlendirin. Unutmayın bu düğün birçoklar tarafından stalklanacak ve defalarca izlenip kusur aranacak! 

royal wedding canlı yayın

8ELEGANT ARKADAŞLAR

Beckham’ın kafa karışıklığı yaratan yakışıklılığı kadar olmasa da gösterişli arkadaşlarınızı düğüne çağırın. Bugün sizin gününüz ve bugün herkes şık olmak zorunda. Kot t-shirt düğüne gelmeyeceğinden emin olduğunuz arkadaşlarınızı yanınızdan ayırmayın.. Gelinin arkadaşları da ne biçim giymişti demesinler. Unutmayın bu düğüne aylarca hazırlandınız sizin yanınıza da özenle hazırlanmış arkadaşlar yakışır. Düğün sonrası fotoğrafları düşünüp gereken baskıları kurmaya başlayın derim..

 

9PİREMSESLİK ELDEN GİDİYEAH

Davetiyenizde ebevenlerin net okuyabilecekleri bir yere ‘düğüne bebelerin getirilmesi yasaktır’ uyarısı yapılması şart. Bunu ne yapıp edip yasaklayın yoksa gelinlik kıyafeti giymiş bir tatlı cadı tarafında ciddi bir şekilde sabote edilebilirsiniz. Aksi takdirde ilk dansınızı yaparken, deli gibi para verdiğiniz düğün pastanızı keserken, halay çekerken -ki piremsesler asla halay çekmez normalde ve bilimum yerlerde piremses çizginizden çıkabilirsiniz. Şu an tüm dünyanın bu fotoğrafa baktığı gibi siz de Royal Wedding kasetinizde izler durursunuz artık böyle kareleri.

royal wedding

10ELTİ GAZABI

Son olarak kolundan boynuna bileziklerle bütün düğün boyunca kameralara oynayan elti yerine, Royal Weddingimize zeval gelmesin diye, düğünü önemsemiyor gözükmek için daha önce defalarca giydiği kıyafetle düğüne gelen eltiyi tercih ederdim ben. 

 

Bir başka Royal Wedding de görüşmek dileğiyle tüm kraliyet ailesi ve ben sizi selamlıyoruz 😜😜

royal wedding

 

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
yasinobirküçükhanfendükafaYasemin Recent comment authors
  Subscribe  
Bildir
Yasemin
Ziyaretçi
Yasemin

Kalemine sağlık :))))
10
kafa
Ziyaretçi

Gündeme uygun 🙂
00
yasin
Ziyaretçi

çok başarılı çalışma olmuş :::)
00

Haber bülteni

Instagram

is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache