Ana sayfa » Sağlıklı Beslenme » 21 Şekersiz Gün Nasıl Geçer ?I Sağlıklı Beslenme
21 gün seker Diyeti
Sağlıklı Beslenme

21 Şekersiz Gün Nasıl Geçer ?I Sağlıklı Beslenme

Olay yerinden bildiriyorum, şekeri hayatından çıkarmak isteyenler burada mı ?

Karatay diyeti ile ne kadar çok uğraştım bir ben bir Allah bilir. Herşeye rağmen bu süreçte bir çok şey öğrendim. Tabii iyi bir şey yaşasam daha iyi olurdu ama gerçeklerin yüzüme çarpa çarpa öğrettiği şeylerin başında şu var ki, kendini disiplin etmezsen ve bakış açını değiştirmezsen bir yere varamıyorsun. Sonrası yine eski düzen sağlıksız yemekler, abur cuburlar, yemek sonrası tatlılar..

Dubai şartlarında bırak diyet yapmayı sağlıklı beslenmenin bile ne kadar zor olduğunu ciddi ciddi bu yola baş koyduğumda anladım. Alıştığımız sebze ve meyvelerin tadını tam olarak yakalayamıyorum. E bir de çalışansanız ya da çocuk sahibiyseniz eminim işler iyice zorlaşıyordur. En önemlisini söylüyorum, öğünlerde ne yiyeceğimi bulamıyorum. Belki de en büyük sıkıntı budur benim için, hatta bazen bu durum diyetten vazgeçme sebebim olabiliyor.

İşte burada devreye The Cyprea  giriyor. Çok yeni, instagramdan tavsiye üzerine bulduğum bir hesap.

Bu kızlar hem çok tatlı hem de kurdukları gruplarda şekersiz 21 gün nasıl yaşanır bizzat öğretiyorlar.. Eğer siz de sağlıklı yaşam için savaşıyorum ancak bunu devam ettirmekte zorlanıyorum diyenlerdenseniz mutlaka takip etmenizi hatta gruplara katılmanızı öneririm. Ben de bu sayede kilo vermeye başladım😉

Peki neler oluyor bu gruplarda ?

Bir whatsapp grubuna dahil ediyorlar sizi ve sizin gibi tüm gücüyle aynı yola baş koymuş arkadaşları 💪 Neleri tüketmeliyiz, neler zararlı ?  Herşeyi liste şeklinde veriyorlar ve ona uyarak devam ediyorsun. Asla sıkıcı diyetisyen listelerinden değil. Zaten bu diyet de değil  sağlıklı beslenme  ve  şekerden uzak durma alışkanlığı  kazanmak.

Whastapp grubunun bir diğer güzelliği,  asla yalnız hissetmiyorsun ,  birilerinin de senin gibi çaba sarfettiğini biliyorsun ve pes etmek aklının ucundan geçmiyor 😊  

Herkes neler yediğini paylaştığı için  öğünlerde yemek bulmak  da kolaylaşıyor bu şekilde.. 👌 Ve şeker yerine neler yenilebilir bunları öğrenip damak tadınızı bir nevi sıfırlıyorsunuz.

Şu güzelliğe bakar mısınız ? Bunun gibi bir çok tarifi kendiniz için yapabilirsiniz..

şekersiz 21 gün diyeti

En güzel kısmı da bilmediğiniz, merak ettiğiniz, doğru/yanlış olduğunu düşündüğünüz tüm besinlerle ilgili herşeyi sorabilirsiniz.

Disiplin önemli demiştik ya tam da bu oluyor işte.. Evet eşler, arkadaşlar karşında tatlı yerken sıkıntı yaşanıyor bazen ama aşabiliyorsun bunları. Sonra da kendinle gurur duyuyorsun falan 😍

Eğer siz de zorlanıyorsanız, bir dönüm noktası arıyorsanız pazartesiyi beklemenize gerek yok. Hemen iletişime geçip kendinize yeni bir sayfa açabilirsiniz.. 

Ve inanın işe yarıyor! 

Bir sonra ki yazımda bu süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatacağım takipte kalın..

Sevgiler..

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber bülteni

Instagram

is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache