Ana sayfa » Yedim,ictim,gittim.. » Benim evim neresi ?..
Yedim,ictim,gittim..

Benim evim neresi ?..

Yeni evlenenlerin tek sorunu mobilya bakmak, mutfağı kırıp tekrar yaptırmak, ata sporumuz olan balkonu salona katmak olduğunu mu sanıyorsunuz ya da koltuk takımlarının yanlış gelmesi, perdelerin boyunun kısa gelmesi mi ? Eğer öyle sanıyorsanız,  yanılıyooooorrrsunuz kuzum ☺️
Evlenene kadar herşey güllük gülistanlık. Ohh diosun yeni bir hayat, yeni heyecanlar, cicim ayları, balayı.. Hele ki evden ayrılıp sevdiceğinle her gün aynı eve girmenin verdiği değişik his ☺️ O duruma alışana kadar moralimin bozuk olduğu zamanlarda ‘amaaann onu bunu boşver de akşam aynı evde olacağız inanamıyorum. Belki yemek yaparız birlikte. Ne bileyim sonra bi film patlatırız. Ben börek açarım falan’ şeklinde saçma sapan saniyede bin tane hayal kurarak moralimi düzeltirdim. Sonuçta çok zor evlendim ☺️ Bu mutluluk bana fazla olamazdı! 
Tabii bir süre sonra bu durumlara da alışıyorsun, bu sefer moralim bozuk olunca daha da bozulmaya başlayan cümleler geliyor aklıma ‘hııff akşam ne yemek yapsam ? Taze fasülye yapayım ama kim uğraşacak onun kılçıklarıyla şimdi. Balkonu da yıkamam lazım ama önden bir duş mu alsam. Yok ya en iyisi yatayım ben direk koltuğa’
İnsanın alışmadığı bir durum var mı ? Yeni evlendiğimde etrafımdakilerin ‘orası senin evin alışacaksın’ diyenlere inanmazdım. Hatta nedense gıcık olurdum, ne alaka şimdi yani diye bi isyan olurdu içimde. Ama ne oldu ? Yine büyükler haklı çıktı. Türkiye’ ye geldiğim de kendi evimi özlediğimi anladım.
Annem ne zaman tatilden dönsek evim evim güzel evim derdi ki hala der ☺️ Sanırım artık bende de başladı bu hastalık. Uçağım rötar yapmış olsa da evim evim güzel evim bekle beni ben geliyorum.. 
Not: Yine de evlilik zor iş. Yaz bunu sen bir kenara. 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir

Haber bülteni

Instagram

is Stephen Fry proof thanks to caching by WP Super Cache